Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?
Total 8 common:people_all_forms

Психолого-педагогічне дослідження готовності дошкільнят до навчання в школі Ленковецький НВК

Date: 18 травня 2018 о 14:08, Refreshed 18 травня 2018 о 14:16
124 view

Психологічна готовність до шкільного навчання – це певний стан психічного розвитку особистості дитини у перехідний період від дошкілля до шкільного віку, який зумовлює формування в неї здатності брати участь у шкільному навчанні.

У

У дитини дошкільного віку не може бути сформованих «шкільних» якостей у чистому вигляді, оскільки вони, як і будь-які інші, складаються в ході тієї діяльності, для якої вони є необхідними.

Психологічна готовність полягає не в тому, що у дитини виявляються сформованими  саме «шкільні» якості, а в тому, що вона оволодіває до наступного їх засвоєння.

Настання готовності не завжди чітко визначається хронологічним критерієм. Повна психологічна готовність до навчання в школі може сформуватися і задовго до, і набагато пізніше після фактичного відвідування школи.

Тому для попередження можливих негативних явищ на даному етапі розвитку дитини старшого дошкільного віку психологічною службою проводиться комплекс діагностичних завдань, які дають можливість визначити рівень готовності дошкільнят до навчання в школі та їх емоційний стан.

Для вивчення готовності дошкільників до шкільного навчання використовується блок методик: методика «Знайди квадрат», «Пиши кружечками»,  «Обведи контур», «Запамятай слова», «Упізнай фігури», «Знайди схоже», тест «Словниковий запас»,  «Графічний диктант», діагностика соціальної готовності — анкета профілю соціальної зрілості, діагностика мислення та зв’язного мовлення, дослідження рівня узагальнення "Четвертий зайвий", дослідження довільного запам’ятовування та слухової пам’яті, а також стійкості уваги та уміння концентруватися — тест  «10 слів», дослідження короткочасної зорової пам’яті, уваги -  «Запам’ятай малюнки».

Проаналізувавши проблему дослідження готовності дитини до школи, ми прийшли до висновку, що готовність до школи – це сукупність морфофізіологічних і психічних особливостей дитини старшого дошкільного віку, яка забезпечує успішний перехід до систематичного організованого шкільного навчання. Вона обумовлена дозріванням організму дитини, зокрема її нервової системи, ступенем сформованості особистості, рівнем розвитку психічних процесів (сприймання, уваги, пам’яті, мислення).

Таким чином, аналізуючи дані дослідження готовності дитини до школи, ми можемо зробити висновок, що вказана група досліджуваних готова до школи і діти можуть йти до першого класу.

Comments:
Only authorized users can leave comments.